Aktualności

Tą deklaracją otwieramy Bałtyk. Współpraca na rzecz morskiej energetyki wiatrowej

Rozwój morskich farm wiatrowych to strategiczny kierunek rozwoju polskiej energetyki. Dzięki współpracy samorządu województwa pomorskiego, pracodawców i przedsiębiorców oraz sektora naukowego nasz region może stać się polskim liderem w tej dziedzinie. Ma w tym pomóc Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rozwojem morskiej energetyki wiatrowej do wypełnienia elektronicznej ankiety

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) wspólnie Polskim Towarzystwem Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) prowadzi badanie mające na celu dogłębne zrozumienie możliwości uczestników łańcucha dostaw dla morskich farm wiatrowych (MFW) obecnych w Polsce.

Morska energetyka wiatrowa to szansa na rozwój i zieloną rewolucję. Ale nadal brakuje przepisów

Polska może stać się liderem morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku w zakresie wytwarzania, produkcji i montażu farm wiatrowych. Potrzebne są jednak odpowiednie przepisy. O możliwościach rozwoju ekologicznej energii podczas specjalnego spotkania rozmawiali m.in. wicemarszałek Leszek Bonna, przedstawiciel ministerstwa klimatu Ireneusz Zyska i członkowie Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku.

Morska Energetyka Wiatrowa - bezpłatne szkolenie online 08.12.2020r.

Zapraszam sygnatariuszy Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku, a także strony zainteresowane rozwojem sektora offshore, na szkolenie w formule online które odbędzie się w dniu 8 grudnia 2020 r. o godz. 12.00.

Strategia Offshore Komisji Europejskiej

W dniu 19 listopada 2020 Komisja Europejska przedstawiła strategię rozwoju branży offshore. Strategia proponuje zwiększenie mocy morskiej energii wiatrowej z obecnego poziomu 12 GW do przynajmniej 60 GW z morskiej energetyki wiatrowej oraz 1 GW z energetyki oceanicznej do 2030 r. i do 300 GW z morskiej energetyki wiatrowej oraz 40 GW z energetyki oceanicznej do 2050 r.

Widok zawartości stron

Widok zawartości stron