Aktualności

Apel Sygnatariuszy w sprawie sprawie wskazania w dokumencie Krajowego Planu Odbudowy lokalizacji portu instalacyjnego

Jako sygnatariusze Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku jesteśmy przekonani, że port morski w Gdyni jest najbardziej predysponowany do pełnienia tej funkcji. Podjęcie decyzji w sprawie jego lokalizacji i finansowania pozwoli inwestorom na przyspieszenie prac nad łańcuchem dostaw i co najważniejsze, umożliwi włączenie polskich firm w proces budowy i obsługi morskich farm wiatrowych.

Stanowisko grupy roboczej Kompetencje Pomorskiej Platformy Offshore ws. propozycji Umowy Partnerstwa dla Realizacji Polityki Spójności 2021-2027 w Polsce

Budowa morskich farm wiatrowych na Bałyku jest strategicznym kierunkiem transformacji sektora elektroenergetycznego w Polsce. Będzie to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki w najbliższych latach. Dlatego tak ważne jest, aby zwiększyć szanse na efektywne wykorzystanie funduszy UE na lata 2021-2027 w tym zakresie. Invest Park Rumia Sp. z o.o. wspólnie z podmiotami branżowymi przedstawił rekomendacje, które pozwolą na rozwój kadr dla branży MEW w Polsce.

Morska Energetyka Wiatrowa na Bałtyku szansą dla Pomorza

W najnowszym wydaniu Strefy Biznesu nr 01 (29) ukazały się 3 artykuły poświęcone morskiej energetyce wiatrowej, w których autorzy przedstawili pomorską platformę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, politykę Unii Europejskiej oraz łańcuch dostaw dla branży offshore.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rozwojem morskiej energetyki wiatrowej do wypełnienia elektronicznej ankiety

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) wspólnie Polskim Towarzystwem Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) prowadzi badanie mające na celu dogłębne zrozumienie możliwości uczestników łańcucha dostaw dla morskich farm wiatrowych (MFW) obecnych w Polsce.

Morska energetyka wiatrowa to szansa na rozwój i zieloną rewolucję. Ale nadal brakuje przepisów

Polska może stać się liderem morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku w zakresie wytwarzania, produkcji i montażu farm wiatrowych. Potrzebne są jednak odpowiednie przepisy. O możliwościach rozwoju ekologicznej energii podczas specjalnego spotkania rozmawiali m.in. wicemarszałek Leszek Bonna, przedstawiciel ministerstwa klimatu Ireneusz Zyska i członkowie Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku.

Morska Energetyka Wiatrowa - bezpłatne szkolenie online 08.12.2020r.

Zapraszam sygnatariuszy Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku, a także strony zainteresowane rozwojem sektora offshore, na szkolenie w formule online które odbędzie się w dniu 8 grudnia 2020 r. o godz. 12.00.

Strategia Offshore Komisji Europejskiej

W dniu 19 listopada 2020 Komisja Europejska przedstawiła strategię rozwoju branży offshore. Strategia proponuje zwiększenie mocy morskiej energii wiatrowej z obecnego poziomu 12 GW do przynajmniej 60 GW z morskiej energetyki wiatrowej oraz 1 GW z energetyki oceanicznej do 2030 r. i do 300 GW z morskiej energetyki wiatrowej oraz 40 GW z energetyki oceanicznej do 2050 r.

Tą deklaracją otwieramy Bałtyk. Współpraca na rzecz morskiej energetyki wiatrowej

Rozwój morskich farm wiatrowych to strategiczny kierunek rozwoju polskiej energetyki. Dzięki współpracy samorządu województwa pomorskiego, pracodawców i przedsiębiorców oraz sektora naukowego nasz region może stać się polskim liderem w tej dziedzinie. Ma w tym pomóc Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku.


 

 

 

 

Wypełnioną deklarację prosimy przesłać na adres j.kumiega@pomorskie.eu