Strona Departamentu Rozwoju Gospodarczego

Aktualności


Spotkanie w ramach pomorskiej platformy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

Zapraszam na kolejne wirtualne spotkanie członków Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku i stron zainteresowanych rozwojem sektora offshore, które odbędzie się w dniu 19 maja 2020 r. o godz. 12.00.

XXIII Posiedzenie Rady Przedsiębiorców - Automatyzacja rozliczeń przedsiębiorców z ZUS - 11 maja

Zakład Ubezpieczeń Społecznych planuje reformę sposobu rozliczania składek przekazywanych przez przedsiębiorców do ZUS oraz sposobu obliczania i wypłaty zasiłków.

Misja Starfish 2030: Odbudujmy nasze zasoby wodne i oceany - Już 10 maja !

Biuro PolSCA PAN oraz Biuro NCBR w Brukseli - Partnerzy Biura Regionalnego Województwa Pomorskiego w Brukseli, zapraszają już w najbliższy poniedziałek na webinarium: Misja Starfish 2030: Odbudujmy nasze zasoby wodne i oceany.

Zmiany w projekcie – jak nie dać się zaskoczyć? Już 12 maja w ramach 3. Cyklu Pomorskiej Podróży

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?"

Portal CONNECT już dostępny!

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informuje, że Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) z siedzibą w Rzymie uruchomiła zgodnie z przyjętą „Strategią FAO dla sektora prywatnego" portal internetowy – CONNECT przeznaczony dla sektora prywatnego, który obejmuje:


Otwarty nabór - "Mine-PoC"

Zgłaszane projekty mają wprowadzać głębokie zmiany w procesie produkcyjnym i dostosowywać go do bieżących trendów (gospodarka obiegu zamkniętego, zasobooszczędna gospodarka) oraz technologii. Termin składania wniosków upływa 5 maja o godz. 17.00

Razem łatwiej. Jak negocjować umowę konsorcjum! Już 6 maja online w ramach 2. Cyklu Pomorskiej Podróży

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?" realizowanych przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.


Ścieżki komercjalizacji! Już 28 kwietnia online w ramach 2. Cyklu Pomorskiej Podróży

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie pn.: „Ścieżki komercjalizacji", organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach 2. cyklu pn.: „Paliwo dla innowacji – czyli jak zwiększyć szansę na komercjalizację!".

SPOTKANIE INFORMACYJNE ONLINE - JAK POZYSKAĆ DOFINANSOWANIE DO 200 TYS. ZŁ NA ZAKUP USŁUG B+R?

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza wraz z Agencją Rozwoju Pomorza serdecznie zapraszają pomorskich przedsiębiorców na spotkanie informacyjno - promocyjne mające na celu przedstawienie możliwości aplikowania o bezzwrotne wsparcie na zakup usług badawczo - rozwojowych o wartości do 200 tys. zł.

Wycena technologii! Już 21 kwietnia online w ramach 2. Cyklu Pomorskiej Podróży

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?" realizowanych m.in. przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Ocena Innowacji! Już 14 kwietnia online w ramach 2. Cyklu Pomorskiej Podróży

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?" realizowanych m.in. przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Paliwo dla innowacji – czyli jak zwiększyć szansę na komercjalizację? - rozpoczynamy drugi Cykl Pomorskiej Podróży! Już 2 kwietnia !

Innowacje to słowo klucz dla dostępu do środków unijnych i wielu innych ciekawych inicjatyw. Przez wielu z nas innowacje kojarzone są jako rewolucyjne i trudne odkrycia na skalę światową. Tymczasem innowacyjność może przybierać różne formy i każdy ma szansę stać się innowatorem! Nie od razu musimy odkrywać nowe związki chemiczne czy budować rakietę kosmiczną!

Dołącz do międzynarodowego obozu młodzieżowego w ramach projektu SB Bridge! 19-21 kwietnia online!

Zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów do udziału w międzynarodowym obozie dotyczącym czystego transportu, który odbędzie się w dniach 19-21.04.2021 (w godz. 14:00-17:00) ONLINE!
Miasto na detoksie, czyli pilotaż w gdańskich domach

Miasto na detoksie to kampania prowadzona przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. (GIWK) w ramach projektu NonhazCity. Jednym z elementów kampanii było pilotażowe badanie obejmujące 9 rodzin zamieszkujących teren Gdańska. Wśród jego uczestników przeważały rodziny 3- i 4-osobowe. Najstarsi, dorośli uczestnicy pilotażu mieli ponad pięćdziesiąt lat (54 i 52), najmłodsi – 32 lata. Dzieci były w wieku od niespełna roku do 18 lat. Celem projektu pilotażowego była próba wyeliminowania substancji niebezpiecznych z najbliższego otoczenia rodzin biorących w nim udział poprzez stosowanie bardziej ekologicznych zamienników bądź zastąpienie szkodliwej chemii samodzielnie przygotowanymi produktami. Pilotaż realizowany był przez 6 miesięcy.