Strona Departamentu Rozwoju Gospodarczego

Aktualności

Już w środę 24 lutego kolejny przystanek naszej Pomorskiej podróży - Kierunek innowacje!

Jesteś startupem? a może jesteś przedsiębiorcą ze Słupska, Kwidzyna czy Tczewa? Potrzebujesz wyspecjalizowanego wsparcia? To wydarzenie jest dla Ciebie. Sprawdzamy bogactwo oferty.Jesteś MŚP? dowiedz się jakie możesz uzyskać wsparcie z budżetu Unii na lata 2021-2027

18 lutego PARP zaprasza wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne webinarium "Wsparcie dla MŚP w ramach budżetu Unii na lata 2021-2027"14 mld euro dla państw członkowskich z instrumentu SURE na ochronę miejsc pracy i utrzymanie zatrudnienia

W dniu 2 lutego br. Komisja Europejska wypłaciła dziewięciu krajom UE 14 mld euro w ramach czwartej transzy wsparcia finansowego dla państw członkowskich z instrumentu SURE. Jest to pierwsza wypłata w 2021 r. W wyniku ww. wypłat Belgia otrzymała 2 mld euro, Cypr – 229 mln euro, Węgry – 304 mln euro, Łotwa – 72 mln euro, Polska – 4,28 mld euro, Słowenia – 913 mln euro, Hiszpania – 1,03 mld euro, Grecja – 728 mln euro i Włochy – 4,45 mld euro.

EIT dostanie 600 mln EUR więcej na innowacje

W dniu 28 stycznia br. zawarte zostało porozumienie polityczne pomiędzy Parlamentem Europejskim a państwami członkowskimi UE w sprawie aktualizacji podstawy prawnej Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), a także jego nowego strategicznego planu innowacji na lata 2021–2027.Wpływ izolacji na zdrowie psychiczne dzieci i osób starszych

Już jutro weź udział w wydarzeniu i dowiedz się jak sobie radzić z izolacją

Konsultacje społeczne projektu Polskiej Strategii Wodorowej

Ministerstwo Klimatu i Środowiska 14 stycznia 2021 r. przekazało do konsultacji publicznych projekt „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 r." – dokumentu, który określa ambitne i realne cele w zakresie rozwoju wykorzystania technologii wodorowych w Polsce.

Już niedługo cykl wykładów o tematyce AI

Klub AI Bay oraz Hub Innowacji Cyfrowych DIH4.AI zapraszają 28 stycznia 2021 (czwartek) od 17.30 do 19.15

Wdrażanie nowych technologii z Siecią Badawczą Łukasiewicz i Centrum Oceny Technologii - webinar 26.01.2021 r.

Nasze webinary do tej pory skupiały się wokół prezentacji możliwości regionalnych, ale czas wyruszyć w dalszą podróż w kierunku innowacji w głąb Polski. Zapraszamy na kolejne spotkanie z dawką wiedzy organizowane przez Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Spotkanie odbędzie się w dniu 26.01.2021 r. o godz. 10:00 na platformie ZOOM.

Konkursy dla klastrów w programie COSME

Ostatnie nabory w programie COSME jeszcze w Państwa zasięgu. Możliwość przystąpienia również w formule partnera.

Webinarium pn. „Konkursy na rok 2021 w ramach Funduszy Europejskich”

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne webinarium 27 stycznia 2021 r. w godz. 10:00–12:00

„Izraelski ekosystem innowacji” -webinar inicjujący cykl spotkań pn. „Biotech and e-health” - 21.01.2021r.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Izraelska Misja Handlowo-Gospodarcza w Polsce – Ambasada Izraela w Warszawie oraz Fundacja Interizon zapraszają do udziału w nadchodzących wydarzeniach promujących izraelskie i polskie technologie oraz wspierających rozwijanie współpracy w zakresie badań i rozwoju między podmiotami po obu stronach.

Gdańskie uczelnie łączą siły

GUMed, PG i UG utworzyły związek uczelni im. Daniela Fahrenheita

Politechnika Gdańska uhonorowana

Politechnika Gdańska zajęła drugie miejsce w kraju i została najwyżej sklasyfikowana wśród uczelni technicznych w konkursie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza".

Finansowe i niefinansowe możliwości wsparcia inwestycji B+R w województwie pomorskim - webinar 12.01.2021r.

Nasze ostatnie spotkanie podczas grudniowego webinaru dotyczącego kompleksowego wspierania inwestycji B+R w województwie pomorskim wywołało spore zainteresowanie!