Strona Departamentu Rozwoju Gospodarczego

Aktualności

Dzień Kariery Kobiety w IT, 28 październik 2020 - online

Zapraszamy do udziału w 2 edycji Dnia kariery kobiety w IT, bezpłatnego wydarzenia organizowanego już 28 października całkowicie online w ramach kampanii społecznej #WomanUpdate. 

Konsultacje publiczne projektu Strategii produktywności 2030

Ministerstwo Rozwoju zaprasza jednostki samorządu terytorialnego, partnerów społecznych i gospodarczych oraz Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego do udziału w konsultacjach publicznych projektu Strategii produktywności 2030. Realizując zapisy ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz.U.2019.0.1595, Art. 6 ust. 2), publikujemy projekt Strategii produktywności 2030, zachęcając do nadsyłania uwag do projektu Strategii oraz załączników do dnia 13 listopada 2020 r.


Rusza 6 edycja Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju

Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION​ wraz z  Partnerami Głównymi: Zakładami Farmaceutycznymi POLPHARMA S.A. oraz LPP S.A. a także Partnerem Farm Frites Poland S.A. z olbrzymią radością informują o uruchomieniu ​6 edycji Konkursu Grantowego FUNDUSZ INICJOWANIA ROZWOJU. 
Masz pomysł na biznes? Pomorskie to idealne miejsce na rozwój [PRZEWODNIK DLA STARTUPÓW]

Nowy przewodnik „Morze nowych technologii. Pomorskie 2020" to kompleksowy informator o pomorskim biznesie, przygotowany z myślą o startupach. Przedsiębiorcy z innowacyjnymi pomysłami dowiedzą się, gdzie znaleźć inwestorów, najlepsze coworkingi do pracy, współpracowników i w jakich wydarzeniach biznesowych warto wziąć udział.

Jesteś eksporterem – skorzystaj i złóż wniosek o dofinansowanie

Unijny projekt, Pomorski Broker Eksportowy, realizowany przez Agencję Rozwoju Pomorza wspiera aktywność eksportową małych i średnich firm z województwa pomorskiego. Działania w projekcie dają możliwość prezentacji potencjału eksportowego przedsiębiorstw poprzez udział w targach i misjach gospodarczych. Broker stwarza także okazję do udziału w konferencjach i seminariach poświęconych rynkom zagranicznym oraz wspiera działania proeksportowe firm grantami i bezpłatnymi usługami świadczonymi przez brokerów.

30 milionów na dotacje dla pomorskich firm z branży „czasu wolnego”. Rusza specjalny konkurs!

Samorząd Województwa ogłasza 5 czerwca konkurs dla pomorskich mikro i małych firm turystycznych dając im możliwość pozyskania na swój projekt do ćwierć miliona złotych bezzwrotnej dotacji.