Strona Departamentu Rozwoju Gospodarczego

Aktualności

Akcja #wspieramy szpitale

Jednostki służby zdrowia (szpitale, przychodnie) są w pierwszym rzędzie narażone na problemy wynikające z braku wystarczających zabezpieczeń przed zakażeniem koronawirusem COVID-19.

Pomysł akcji #wspieramyszpitale narodził się w połączonym zespole Rhenus Office Data oraz G1ant. Partnerzy współpracujący na co dzień w obszarze automatyzacji i robotyzacji procesów postanowili znaleźć rozwiązanie palącego problemu: jak chronić medyków?

Okazuje się, że technologia może minimalizować ryzyko związane z zakażeniem pracowników służby zdrowia, którzy w pierwszej linii stykają się z pacjentami. W szczególności dotyczy to tych placówek które świadczą usługi niezwiązane z COVID-19. Brak dostępu do usług medycznych może przyczynić się do znacznego zwiększenia ofiar trwającej pandemii. Wdrożenie automatycznego procesu rejestracji poszerzonego o pytania pre-selekcyjne dotyczące możliwego kontaktu z wirusem znacząco ułatwią decyzje co do zastosowanej procedury w przypadku pacjenta.

Koszt wdrożenia pełnego zautomatyzowane procesu dla szpitala to między 16.000 a 40.000 złotych. Rhenus Data Office oraz G1ant zrezygnowały z wynagrodzenia. Pozostają koszty zewnętrznych podmiotów, które wynoszą 4.000 złotych, by jeden ze szpitali z  listy mógł otrzymać zautomatyzowany proces rejestracji.

Zachęcamy Państwa do wsparcia pomorskich szpitali i włączenia się do akcji #wspieramyszpitale, której szczegóły dostępne są na stronie.

view szablon artykułu