Strona Departamentu Rozwoju Gospodarczego

Aktualności

Kompleksowe wsparcie przedsiębiorców - Aktualności Agencji Rozwoju Pomorza

Przegląd najnowszych informacji o możliwym wsparciu pomorskich przedsiębiorców przez Agencję Rozwoju Pomorza. Do zadań Agencji należy m.in. obsługa Funduszy Europejskich dla małych i średnich firm oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocja gospodarcza regionu, w tym pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych. Agencja zajmuje się też popularyzacją nowoczesnej przedsiębiorczości, aktualnych trendów w ekonomii oraz postaw ekologicznych.

Konsultacje społeczne projektów rozporządzeń offshore

Obecnie trwają konsultacje społeczne projektów: rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie ekspertyzy nawigacyjnej i ekspertyz technicznych dla morskiej farmy wiatrowej i zespołu urządzeń, wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji (OSR) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie planu ratowniczego oraz planu zwalczania zagrożeń i zanieczyszczeń dla morskiej farmy wiatrowej i zespołu urządzeń, wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji (OSR).

Kongres Europejskiej Sieci Biznesu i Innowacji w dniach 14 - 15 września online

Wszystkie StartUpy zapraszamy do udziału w kongresie EBN, który odbędzie się w dniach 14-15 września br.

STARTUJE 7 EDYCJA KONKURSU GRANTOWEGO FUNDUSZ INICJOWANIA ROZWOJU!

Zapraszamy do udziału w jedynym na Pomorzu programie W Konkursie wspieramy najlepsze pomorskie innowacje międzysektorowe, realizowane wspólnie przez: organizację pozarządową, biznes i instytucję publiczną.

Kampania promocyjna programu Horyzont 2020 w województwie pomorskim #PomorskiHoryzont obszar: otwarte społeczeństwa.

Dobiega końca nasz cykl #Pomorski Horyzont. W ciągu 7 lat realizacji Programu na Pomorzu zrealizowano ponad 160 projektów o wartości przekraczającej 200 mln zł. W pięciu odcinkach zaprezentowaliśmy projekty związane z medycyną, zaawansowanymi technologiami, ochroną środowiska i transportem.

Kampania promocyjna programu Horyzont 2020 w województwie pomorskim #PomorskiHoryzont obszar: transport i mobilność

Zapraszamy na kolejny odcinek kampanii promocyjnej Programu #Pomorski Horyzont. 7 lat realizacji Programu w województwie pomorskim to ponad 160 projektów o wartości przekraczającej 200 mln zł. Zaprezentowaliśmy już projekty z obszaru medycyny i zaawansowanych technologii, a także energii, klimatu i środowiska. Dziś przyjrzymy się dwóm projektom realizowanym w obszarze: transport i mobilność.


Za nami 15 przystanków na trasie Pomorska Podróż - Kierunek Innowacje!

Pomimo czasów związanych z pandemią oraz licznych ograniczeń unijny projekt Smart Progress nie zwalnia!

Wejdź do nowej branży z Woman Update

Badania pokazują, że głównie kobiety (61%) pracują w sektorach, które najbardziej ucierpiały w wyniku wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią i w znacznie większym stopniu niż mężczyźni, odczuły zmniejszenie wynagrodzeń. Dodatkowo zaledwie 19% kobiet jest zadowolonych ze swojej sytuacji zawodowej, 29% boi się zmiany pracy, a 23% wskazuje brak wiary w siebie jako główną przeszkodę stojącą na drodze do poprawy swojej sytuacji zawodowej. Tegoroczna kampania Woman Update jest odpowiedzią na te wyzwania. Jej celem jest dodanie kobietom odwagi i pewności siebie do wyjścia poza dotychczasowe ramy, zachęcanie ich do zdobywania kompetencji cyfrowych oraz wejścia do IT - branży, która ma szansę zapewnić im lepszą i stabilniejszą przyszłość zawodową.

Webinar Baskijski Klaster Energii

Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki na Bałtyku wspólnie z Baskijskim Klastrem Energii zaprasza na webinar, który odbędzie się 22 czerwca 2021 o godz. 9.00

Konsultacje społeczne projektu RPS w zakresie gospodarki, rynku pracy, oferty turystycznej i czasu wolnego w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko

Zarząd Województwa Pomorskiego w ramach prowadzonej procedury strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie gospodarki, rynku pracy, oferty turystycznej i czasu wolnego ogłasza:

Logistyczne oszczędzanie. Zostań tropicielem marnotrawstwa w swoim miejscu pracy. Już 16 czerwca w ramach 3. Cyklu Pomorskiej Podróży !

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?".

Konsultacje publiczne programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 w dniach 1-22 czerwca

Zapraszamy do udziału w konsultacjach publicznych Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027. Konsultacje trwają od 1 do 22 czerwca 2021 r.

Nadmorskie samorządy apelują do premiera Morawieckiego w sprawie portu we Władysławowie

Bez portu we Władysławowie nie będzie energetyki wiatrowej na Bałtyku. Port ten, obok Łeby i Ustki, jest najbardziej dogodnym miejscem serwisowym dla takich inwestycji. Niestety, w przesłanej do Komisji Europejskiej wersji Krajowego Planu Odbudowy nie zostały zapisane żadne plany rozwoju portu we Władysławowie. Zaskoczenie jest tym większe, że na Bałtyku Południowym prężnie rozwija się morska energetyka wiatrowa i już niedługo mogą powstać pierwsze farmy.

Kampania promocyjna programu H2020 w woj.pomorskim #PomorskiHoryzont

#Pomorski Horyzont to kampania Województwa Pomorskiego ukazująca efekty projektów zrealizowanych w latach 2014-2020 z programu Horyzont 2020.

Łańcuch dostaw odporny na kryzys – jak zapewnić ciągłość procesu zakupowego? Już 9 czerwca w ramach 3. Cyklu Pomorskiej Podróży !

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?"

Konkurs o Polsko - Niemiecką Nagrodę Gospodarczą otwarty!

Organizatorem konkursu jest Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK) w Warszawie.


Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu. Już 27 maja w ramach 3. Cyklu Pomorskiej Podróży !

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?" realizowanych m.in. przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Rozpoczynamy kampanię promocyjną programu H2020 w woj. pomorskim #Pomorski Horyzont

#Pomorski Horyzont to kampania Województwa Pomorskiego ukazująca efekty projektów zrealizowanych w latach 2014-2020 z programu Horyzont 2020.