Aktualności

Seminarium pn.: Potencjał Pomorskiej Energetyki w kontekście Polityki Energetycznej Polski

Było okazją do zapoznania się z raportem na temat sektora energii i usług okołoenergetycznych w Województwie Pomorskim z uwzględnieniem perspektyw rozwoju technologii.

Zielone Feniksy 2018 rozdane. Nagrody i wyróżnienia dla pomorskich przedsiębiorców

Nagroda Zielonego Feniksa to specjalne wyróżnienia przyznawane osobom, instytucjom i firmom zasłużonym dla rozwoju ekoenergetyki. Z instytucji nominowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w tym roku nagrodę tę otrzymali: Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, gmina Gdynia oraz Wodociągi Słupsk sp. z o.o.

V Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE Gdańsk 2017 | 25-26 kwietnia

Zapraszamy do udziału w V jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE Gdańsk 2017, który odbędzie się 25-26 kwietnia 2017 roku w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności. Temat przewodni tegorocznej edycji Szczytu brzmi "Energetyka dla gospodarki - gospodarka dla energetyki". Udział w Szczycie jest bezpłatny.

Chcemy jeszcze lepiej gospodarować ciepłem i energią? Bierzmy przykład ze Szwedów

Szwecja cały czas jest w czołówce krajów o najniższej emisji dwutlenku węgla. Tam ekologiczne rozwiązania się sprawdziły, możemy skorzystać z nich i u nas. Modernizacja i rozbudowa sieci ciepłowniczych to jeden z priorytetów samorządu województwa pomorskiego.

Pomorskie najbardziej wyróżnionym regionem Polski w konkursie Zielony Feniks

Zielony Feniks to honorowe wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w zakresie rozwoju ekoenergetyki i ekomotoryzacji, przyznawane w ramach VIII Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu.

Strony o gazie z łupków

Logo Porozmawiajmy o Łupkach
Logo Gaz i ropa z formacji łupkowych
Logo Państwowego Instytutu Geologicznego, Państwowy Instytut Badawczy
Logo Instytutu Nafty i Gazu
Logo Komisji Europejskiej, Europejska Sieć niekonwencjonalnych technologii ekstrakcji węglowodorów