Wiadomości

Sopocka plaża w Mediolanie

Zbliża się Tydzień Pomorski na Wystawie Światowej EXPO 2015. W ciągu dnia chillout na plaży, wieczorem zabawa klubowa, a do tego muzyczna premiera – tak zaprezentuje się Sopot podczas Tygodnia Pomorskiego na EXPO 2015. Przez siedem dni w polskim pawilonie na Wystawie Światowej w Mediolanie królować będą pomorskie, w tym trójmiejskie, klimaty.

Pomorskie zaprosi Włochów na wakacje

Nawet kilkadziesiąt agencji podróży i organizatorów wyjazdów z Lombardii, najbogatszego regionu Włoch, może wkrótce polecać swoim klientom urlop nad Bałtykiem. Podczas Tygodnia Pomorskiego na EXPO 2015 włoscy partnerzy poznają najważniejsze atuty turystyczne naszego województwa.

Expo 2015 w Mediolanie

Samorząd województwa pomorskiego wraz z partnerami: Gdynią, Gdańskiem i Sopotem realizuje projekt „Pomorskie na Wystawie Światowej Expo 2015 w Mediolanie". W ramach tego przedsięwzięcia w dniach 1-7 czerwca 2015 r. w Mediolanie zostaną przeprowadzone kompleksowe działania w zakresie promocji gospodarczej, turystycznej i kulturalnej województwa pomorskiego.

Vademecum

 

 

Z publikacji przegotowanej przez Konsulat odwiedzający dowiedzą się m.in.:  o temacie przewodnim Expo; o Polskim Pawilonie; jak dotrzeć na teren wystawy z lotniska lub z miasta; gdzie znajdują się wejścia; ile kosztują bilety;  co zrobić gdy zostaniemy okradzeni; jak dotrzeć do najbliższego szpitala; czy w końcu gdzie najlepiej wypić kawę w Mediolanie i gdzie pójść, by poczuć prawdziwy klimat miasta. „Expo Milano 2015. Konsularne vademecum dla zwiedzających" jest narzędziem uniwersalnym,  zawierającym to wszystko, czego Polacy przyjeżdżający na Expo potrzebują. Zachęcamy do pobrania publikacji i odwiedzenia wraz z nią Mediolanu oraz Expo Milano 2015.

Vademecum dzięki życzliwości Konsulatu