Wiadomości

Potencjał gospodarczy Pomorza podczas Expo 2015

$image_alt

Wystawy światowe Expo to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia promocyjne na świecie, realizowane od 157 lat. W trakcie Pomorskiego Tygodnia (1-7 czerwca 2015 r.), organizowanego w ramach projektu „Pomorskie na Wystawie Światowej Expo 2015 w Mediolanie", odbędą się konferencja i giełda kooperacyjna pod wspólnym tytułem „Potencjał gospodarczy Pomorza".

W sesjach plenarnych i bilateralnych spotkaniach brokerskich, które odbędą się 4 czerwca 2015 r. w Centrum Kongresowym Palazzo Turati w Mediolanie, udział wezmą inwestorzy oraz przedstawiciele biznesu z województwa pomorskiego oraz włoskiego regionu – Lombardii. Podczas całodniowego wydarzenia przedstawiciele polskich i włoskich regionów, instytucji otoczenia biznesu, a także przedsiębiorcy zaprezentują potencjał, aktualne trendy i perspektywy inwestycyjne w obu krajach. Dodatkowo w trakcie rozmów B2B przedstawiciele pomorskich firm będą mieli wyjątkową okazję, by dotrzeć do wiodących włoskich odbiorców z branży ICT, sektora budowlanego, morskiego, transportu oraz logistyki i nawiązać nimi bezpośrednie kontakty biznesowe. 

Województwo pomorskie zaprezentuje specjalnie przygotowany na to wydarzenie film promocyjny. Jednym z ambasadorów, którzy opowiedzą o Gdańsku podczas seminarium w Mediolanie, będzie I dyrygent orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Włoch – Massimiliano Caldi. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca 2015 r.

Massimiliano Caldi

Massimiliano Cald

Tematem przewodnim polsko-włoskiego spotkania będzie ukazanie związków pomorsko-mediolańskich. Wśród nich Massimiliano Caldiego, który wspólnie z orkiestrą PFB miał okazję prezentować twórczość polskich kompozytorów m.in. podczas ostatniego koncertu we włoskim Pordenone.

– Wyjazd ten był dla mnie okazją, aby pokazać włoskiej publiczności, co robię w Gdańsku i z kim tu pracuję. To jak budowa swego rodzaju pomostu pomiędzy kulturą włoską i polską. Tym bardziej, że w maju prezentuję ten sam program na koncercie z udziałem włoskich muzyków, zorganizowanym podczas tegorocznego Expo w Mediolanie. Można więc powiedzieć, że dla mnie będzie to miesiąc z polską muzyką! – mówił Caldi.

Do produkcji filmu zostały wykorzystane m.in. zdjęcia wykonane podczas próby orkiestry za pomocą drona. 

Dołącz do reprezentacji województwa pomorskiego na tym wydarzeniu i skorzystaj z szansy spotkania partnerów biznesowych z najbogatszego regionu Włoch!

Kogo poszukujemy: 

 • pomorskich firm oferujących usługi, produkty, rozwiązania i technologie z branży ICT,  sektora budowlanego, morskiego, transportu lub logistyki;
 • firm zainteresowanych wejściem na rynek włoski lub szukających współpracy z włoskimi dostawcami

Co oferujemy:

 • możliwość poznania firm z  Lombardii  najbogatszego, najbardziej rozwiniętego gospodarczo regionu Włoch
 • możliwość umówienia bezpośrednich, indywidualnych spotkań z wcześniej wybranymi, specjalnie dla Twojej firmy, partnerami
 • udział w sesjach otwartych z bogatym programem tematycznym

Co zyskujesz?

 • dostęp do oferty inwestycyjnej i handlowej Lombardii
 • wgląd we włoski rynek i dotarcie do jego głównych graczy
 • bezpośredni kontakt z potencjalnymi partnerami gospodarczymi

Program

Miejsce: Centrum Kongresowe Palazzo Turati, via Meravigli 9/b, Mediolan, Włochy
Czas: 4 czerwca (czwartek), Mediolan, Włochy

9.00

Rejestracja, kawa powitalna

 

sala: Consiglio e Volta

9.30 – 10.30

Sesja otwierająca:

Roberto Maroni – prezydent Lombardii

Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego

Carlo Giuseppe Maria Sangalii – Camera di Commercio di Milano

Piotr Ciechowicz – Agencja Rozwoju Pomorza/Invest in Pomerania

10.30 – 11.00

Przerwa kawowa

 

sala: Consiglio e Volta

sale spotkań Palazzo Turati

11.00 – 14.00

Sesja plenarna:

 • ICT
 • budownictwo
 • transport i logistyka
 • sektor morski
 • turystyka

MilanMatch:

polsko-włoska giełda kooperacyjna

14.00 – 15.00

Networking i lunch

Rejestracja:

Udział w „Potencjał Gospodarczy Pomorza  Konferencja i Giełda Kooperacyjna" jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania we własnym zakresie. Rejestracja firm i przedsiębiorców. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt:

Paweł Gruszkowski

 • Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość
 • tel. +48 796 704 730 lub +48 884 895 822
 • e-mail: pawel.gruszkowski@swp.gda.pl

Organizatorzy:

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Urząd Miasta Gdańska, Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Sopotu

Partnerzy:

Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość, Enterprise Europe Network, Promos Milano

 

Oprac. BK

view szablon artykułu

Vademecum

 

 

Z publikacji przegotowanej przez Konsulat odwiedzający dowiedzą się m.in.:  o temacie przewodnim Expo; o Polskim Pawilonie; jak dotrzeć na teren wystawy z lotniska lub z miasta; gdzie znajdują się wejścia; ile kosztują bilety;  co zrobić gdy zostaniemy okradzeni; jak dotrzeć do najbliższego szpitala; czy w końcu gdzie najlepiej wypić kawę w Mediolanie i gdzie pójść, by poczuć prawdziwy klimat miasta. „Expo Milano 2015. Konsularne vademecum dla zwiedzających" jest narzędziem uniwersalnym,  zawierającym to wszystko, czego Polacy przyjeżdżający na Expo potrzebują. Zachęcamy do pobrania publikacji i odwiedzenia wraz z nią Mediolanu oraz Expo Milano 2015.

Vademecum dzięki życzliwości Konsulatu