Strona Departamentu Rozwoju Gospodarczego

Aktualności

Konkurs na projekty badawcze z udziałem naukowców z Białorusi 'Solidarni z naukowcami'

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłasza nowy konkurs „Solidarni z naukowcami", realizowany we współpracy z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA). To ważna inicjatywa wspierająca projekty badawcze z udziałem naukowców z Białorusi.

Nowy konkurs jest realizowany w ramach inicjatywy „Solidarni z Białorusią". Konkurs adresowany jest do organizacji prowadzących badania i upowszechniających wiedzę, mających umowy z NAWA, na podstawie których przyznano środki na stypendia dla obywateli Białorusi w ramach działania „Solidarni z naukowcami".

Na sfinansowanie projektów w konkursie NCBR przeznaczyło 6,25 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 5 maja do 30 lipca br., a wyników można spodziewać się w IV kwartale 2021 roku. Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań podstawowych, badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych.

Ze względu na specyfikę konkursu składane wnioski muszą dotyczyć następujących dziedzin, zgodnie z zasadami dotyczącymi pozyskiwania i prezentowania danych z zakresu działalności badawczej i rozwojowej oraz pomiaru działalności naukowo-technicznej i innowacyjnej, określonych w Podręczniku Frascati wg klasyfikacji OECD:

  1. Nauki przyrodnicze
  2. Nauki inżynieryjne i techniczne
  3. Nauki medyczne i nauki o zdrowiu
  4. Nauki rolnicze
  5. Nauki społeczne
  6. Nauki humanistyczne

Celem zachęcenia polskich i białoruskich naukowców do współpracy nie wprowadzono dodatkowych ograniczeń tematycznych.

 

Więcej informacji...tutaj

view szablon artykułu