Wiadomości

13 września Polski Dzień na Światowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie

Kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających międzynarodowe targi w Mediolanie 13 września, wzięło udział w Dniu Polskim na EXPO. Jako jedno z województw z sukcesem wypełniliśmy przestrzeń Polskiego pawilonu w trakcie regionalnego tygodnia w dniach 1-7 czerwca. Dlatego też na obchodach , nie mogło również zabraknąć pomorskiej reprezentacji.

Pomorski Tydzień na Expo w Mediolanie

W Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, 28 kwietnia 2015 r. będzie miało miejsce spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Pomorskie na Wystawie Światowej Expo 2015 w Mediolanie". Podczas Pomorskiego Tygodnia, 1-7 czerwca 2015 r., w pawilonie Polski odbędą się wystawy, występy artystyczne, pokazy multimedialne, degustacje produktów regionalnych, spotkania instytucjonalne, spotkania przedsiębiorców oraz Gala Biznesu.

Potencjał gospodarczy Pomorza podczas Expo 2015

Wystawy światowe Expo to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia promocyjne na świecie, realizowane od 157 lat. W trakcie Pomorskiego Tygodnia (1-7 czerwca 2015 r.), organizowanego w ramach projektu „Pomorskie na Wystawie Światowej Expo 2015 w Mediolanie", odbędą się konferencja i giełda kooperacyjna pod wspólnym tytułem „Potencjał gospodarczy Pomorza".

Czas na włoską rewizytę!

Włoscy przedsiębiorcy i turyści przyjadą do Trójmiasta, by osobiście poznać pomorskie atuty. Przez tydzień promowano je na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. Były rozmowy o turystyce, biznesowa giełda kooperacyjna, a także wystawy, degustacje i koncerty. Polski pawilon odwiedziło w tym czasie blisko 50 tysięcy gości z całego świata.

Ciao! Pomorskie chce podbić Mediolan

Region atrakcyjny dla biznesu i ciekawy dla turystów – takie Pomorskie chcą pokazać światu ci, którzy wybierają się na EXPO 2015. Już 1 czerwca zaczyna się Tydzień Pomorski na EXPO 2015, który ma pokazać, że nad Bałtykiem warto robić interesy, a także bawić się i wypoczywać. 28 maja odbyła się konferencja prasowa poświęcona udziałowi Pomorskiego na EXPO, z udziałem marszałka Mieczysława Struka oraz zastępcy prezydenta Gdańska Andrzeja Bojanowskiego, wiceprezydent Gdyni Katarzyny Gruszeckiej-Spychały oraz wiceprezydenta Sopotu Marcina Skwierawskiego.

Vademecum

 

 

Z publikacji przegotowanej przez Konsulat odwiedzający dowiedzą się m.in.:  o temacie przewodnim Expo; o Polskim Pawilonie; jak dotrzeć na teren wystawy z lotniska lub z miasta; gdzie znajdują się wejścia; ile kosztują bilety;  co zrobić gdy zostaniemy okradzeni; jak dotrzeć do najbliższego szpitala; czy w końcu gdzie najlepiej wypić kawę w Mediolanie i gdzie pójść, by poczuć prawdziwy klimat miasta. „Expo Milano 2015. Konsularne vademecum dla zwiedzających" jest narzędziem uniwersalnym,  zawierającym to wszystko, czego Polacy przyjeżdżający na Expo potrzebują. Zachęcamy do pobrania publikacji i odwiedzenia wraz z nią Mediolanu oraz Expo Milano 2015.

Vademecum dzięki życzliwości Konsulatu