Pomorska podróż. Kierunek innowacje! Powrót cyklu spotkań online dla innowatorów

Pomorska podróż. Kierunek innowacje! Powrót cyklu spotkań online dla innowatorów

Pomorska podróż. Kierunek innowacje! Powrót cyklu spotkań online dla innowatorów

Już od lutego br. ponownie uruchamiamy nasz cykl spotkań pod hasłem „Pomorska podróż. Kierunek innowacje!”. Tym razem Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach unijnego projektu Smart Progress zorganizuje dla Państwa aż 22 webinaria – przystanki wiedzy, podczas których chcemy inspirować m.in. w zakresie startu z pomysłem na innowacyjny biznes, budowania marki nowoczesnej firmy, ochrony jej potencjału czy przyciągania najlepszych pracowników i zapobiegania tzw. drenażowi mózgów.

 

Cały cykl spotkań „Pomorska podróż. Kierunek innowacje!” został ułożony w różne grupy tematyczne:

  • Stawiamy na klastry
  • Przyciąganie talentów
  • Ochrona potencjału innowacyjnej firmy
  • Innowacyjny mix wiedzy
  • Startuję z pomysłem na biznes

Wszystkie spotkania będą prowadzone przez doświadczonych specjalistów reprezentujących Wykonawców, którymi są: Infoshare, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, Instytut Kreowania Przedsiębiorczości oraz Edoradca.

Innowacyjność to nie tylko modne hasło. Rozwój ekonomiczny, podnoszenie poziomu konkurencyjności i innowacyjności zdecydowanie idą ze sobą w parze. Dodatkowo, jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Województwa Pomorskiego w ramach projektu Smart Progress, firmy funkcjonujące w obszarach Inteligentnych Specjalizacji Pomorza częściej podejmują projekty badawczo-rozwojowe, częściej prowadzą działalność eksportową, powszechniej wykorzystują technologie cyfrowe czy szkolą pracowników. Okazały się także wyraźnie mniej wrażliwe na negatywne skutki pandemii. Profity z bycia innowacyjnym są zatem znaczne.

Innowacyjność nie przychodzi jednak łatwo. Wymaga nakładów czasowych, finansowych i nakładów wiedzy. W przypadku zdobywania nowych informacji odnośnie planowania rozwoju swojego biznesu oraz podejmowania ryzykownych projektów badawczo-rozwojowych chętnie wesprzemy Państwa w niezbędny pakiet wiedzy!

Szanujemy czas każdego innowatora, dlatego wszystkie spotkania odbędą się bez poszukiwania miejsc parkingowych czy konieczności przemieszczania się między salami szkoleniowymi. Wszystko, co muszą Państwo zrobić, to wygodnie usiąść przy swoim biurku, zarejestrować się wcześniej na nasze wydarzenie i zgłębiać wiedzę oferowaną przez ekspertów on-line, korzystając także z możliwości zadawania pytań. A więc wszystko prawie jak na standardowym spotkaniu. Prawie – bo nie możemy podczas przerwy zaprosić Państwa na wspólną kawę w kuluarach. Ale mamy nadzieję, że niebawem to się zmieni! Tymczasem widzimy się online!

Informacje o wszystkich webinarach będą dostępne na stronie: drg.pomorskie.eu. Zapraszamy także na LinkedIn @Karolina Lipińska oraz @Justyna Szybska-Lewandowska, dzięki czemu nie ominie Państwa żadna informacja o zbliżającym się spotkaniu.

Jesteśmy przekonani, że cały nasz cykl webinarów pod hasłem „Pomorska podróż. Kierunek innowacje!” pozwoli Państwu jeszcze lepiej poczuć się w roli profesjonalnych innowatorów! Nieważne na jakim poziomie wiedzy i z jakim doświadczeniem startujecie oraz w jakiej części naszego regionu się znajdujecie! Bądźcie z nami! Pierwszy przystanek wiedzy już 2 lutego!

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji możemy udzielić Ci pod numerem telefonu 58 32 68 300 lub adresem e-mail drg@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski
Departament Rozwoju Gospodarczego
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk