Online Meeting - stock photo

Pomorski wkład w Nowy Europejski Bauhaus i ekologiczno-kulturową transformację – 25 maja online

12.05.2021
Aleksandra Tuss
Aleksandra
Tuss
AUTOR
Aleksandra Tuss
Aleksandra
Tuss
12.05.2021

Jest to 12. spotkanie z cyklu „Unijni eksperci dla Pomorza", dedykowane członkom Stowarzyszenia i organizowane wirtualnie ze względu na brak możliwości odbycia wizyt studyjnych.

Tym razem będzie ono okazją do zaprezentowania nowej inicjatywy Komisji Europejskiej – „Nowy Europejski Bauhaus (NEB)”, której celem jest zaangażowanie reprezentantów środowisk nauki, technologii, kultury i sztuki w poszukiwanie m.in. nowych form architektury i nowych technik budowania, wykorzystujących naturalne materiały i inteligentne technologie oraz efektywnych energetycznie. Zrównoważone projektowanie w ramach nowego Bauhausu ma przyczynić się nie tylko do stworzenia inkluzywnych, przyjaznych do życia przestrzeni, ale przede wszystkim do wsparcia realizacji Europejskiego Zielonego Ładu i zatrzymania zmian klimatycznych.

Dyskutować na ten temat będziemy z Janem Olbrychtem – Posłem do Parlamentu Europejskiego, Hubertem Trammerem – Ambasadorem NEB, Pauliną Kisiel z PPNT Gdynia | Centrum Designu – oficjalnym partnerem NEB oraz Agnieszką Olszewską-Guizzo – ekspertem Komisji Europejskiej. W załączeniu znajdą Państwo program wydarzenia.

Jeżeli chcieliby Państwo uczestniczyć w tym spotkaniu prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz zgłoszeniowy.

Agenda spotkania: tutaj

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji możemy udzielić Ci pod numerem telefonu 58 32 68 300 lub adresem e-mail drg@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski
Departament Rozwoju Gospodarczego
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk