INTELIGENTNE SPECJALIZACJE
Grafika Stockowa 2

Kierunek innowacje! 30 marca: Jak napędzać rozwój firmy poprzez mechanizm ulgi podatkowej na prace B+R oraz 2 kwietnia: Sieciowanie współpracy w środowisku międzynarodowym

24.03.2021
Justyna Szybska-Lewandowska
Justyna
Szybska-Lewandowska
AUTOR
Justyna Szybska-Lewandowska
Justyna
Szybska-Lewandowska
24.03.2021

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w kolejnych spotkaniach tematycznych w ramach cyklu: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje! Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?".

UWAGA!  Zaproszenie online – wyświetl filmik

Wraz z powiewem wiosny zdecydowanie przyspieszamy, a nasze webinary osiągają już wyższy poziom zaawansowania! Dlatego tym razem zapraszamy aż na dwa warsztaty w ciągu jednego tygodnia! Obiecujemy, że w natłoku licznych spraw będzie to dobrze spędzony czas i dawka inspirującej wiedzy! W ramach kolejnych dwóch spotkań online chcemy zatrzymać się najpierw na przystanku związanym z finansami. Nie da się ukryć – pieniądze interesują każdego! Zaraz potem widzimy się wirtualnie na spotkaniu dotyczącym sieciowania współpracy, bo przecież razem możemy więcej!

Poniżej przedstawiamy szczegółowy rozkład jazdy – proszę rezerwować już swoje bilety na podróż w kierunku innowacji!

„Jak napędzać rozwój firmy poprzez mechanizm ulgi podatkowej na prace B+R oraz własność intelektualną?”

Celem tego webinaru jest zapoznanie uczestników z najnowszą wiedzą z zakresu ulgi podatkowej na prace B+R, którą mogą wykorzystać w projektach z zakresu rozwoju przedsiębiorczości i innowacji. Porozmawiamy o tym, jak definiować projekty B+R oraz jakie kategorie kosztów kwalifikowalnych uprawniają nas do skorzystania z ulgi na działalność badawczą. Nasza ekspertka, Pani Beata Cichocka – Tylman, wskaże także jakie korzyści dla biznesu wynikają z zastosowania mechanizmu ulgi podatkowej na prace B+R.

Na tym webinarze spotykamy się online już 30 marca, w godzinach 10.00 – 13.00.

Zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem formularza: TUTAJ

Agenda: TUTAJ

„Sieciowanie współpracy w środowisku międzynarodowym”

Celem tego webinaru jest pokazanie uczestnikom korzyści, narzędzi i wyzwań związanych ze współpracą międzynarodową. Odpowiemy na pytania jak poszukiwać pomysłów na projekty ponadnarodowe oraz w jaki sposób tworzyć i utrzymywać sieci ułatwiające zbieranie informacji o rynkach zagranicznych. Nasz ekspert, Pan Bartosz Lipnicki, omówi także czego oczekiwać od partnera międzynarodowego oraz w jaki sposób nawiązać trwałe relacje międzynarodowe.

Na tym webinarze spotkamy się online 2 kwietnia, w godzinach 10.00 – 13.00.

Zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem formularza: TUTAJ

Agenda: TUTAJ

Link do spotkania zostanie przesłany tylko do zarejestrowanych osób przez Wykonawców webinarów – Instytut Kreowania Przedsiębiorczości (spotkanie 30 marca br.) oraz Alfabeat (spotkanie 2 kwietnia br.)

Spotkania tematyczne są realizowane w ramach projektu pt. „Smart Progress – Animacja rozwoju obszarów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza jako element Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 1. Komercjalizacja wiedzy, Działanie 1.1. Ekspansja przez innowacje, Poddziałanie 1.1.1. Ekspansja przez innowacje – wsparcie dotacyjne.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji możemy udzielić Ci pod numerem telefonu 58 32 68 300 lub adresem e-mail drg@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski
Departament Rozwoju Gospodarczego
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk