INTELIGENTNE SPECJALIZACJE
Stock Photo - Puzzle

Już we wtorek 2 marca trzeci przystanek naszej Pomorskiej Podróży!

26.02.2021
Dorota Bałamonczek
Dorota
Bałamonczek
AUTOR
Dorota Bałamonczek
Dorota
Bałamonczek
26.02.2021

W grupie siła, czyli co robią klastry w naszym regionie?

Wydarzenie jest kontynuacją cyklu spotkań tematycznych pn. „Pomorska podróż – kierunek innowacje!” Nie może Cię na nim zabraknąć, to już w wtorek 2 marca. Spotkanie rozpoczynamy o godzinie 12:00 (program wydarzenia). Jeszcze się nie zapisałeś? Zrób to koniecznie – rejestracja TUTAJ

Zaplanowana „podróż” ma trzy „przystanki”. Najpierw parkowaliśmy w Trójmieście i postawiliśmy przede wszystkim na innowacje, poznając ofertę metropolitalnych IOB – tzw. parków w Gdańsku i Gdyni oraz uczelnianych jednostek związanych z transferem technologii. Kolejne spotkanie to możliwość poznania Słupska, Kwidzyna i Tczewa oraz sprawdzenia jak te regiony wspierają swoich przedsiębiorców. W drugiej części tego wydarzenia uzyskamy informacje nt. możliwości, jakie oferują wyspecjalizowane podmioty ukierunkowane m.in. na kształcenie czy wspieranie startupów. Natomiast trzeci przystanek to kolejna podróż – tym razem w głąb polityki klastrowej. Szansę na prezentację będą miały klastry reprezentujące wszystkie cztery Inteligentne Specjalizacje Pomorza. 

Ten krótki przewodnik po lokalnej mapie ofert instytucji otoczenia biznesu i klastrów, obejmujący, także minione spotkania:

  • Przystanek 1: Oferta instytucji otoczenia biznesu – parkujemy w Trójmieście –  16 lutego 2021 r. (prezentacje z wydarzenia)
  • Przystanek 2: Regionalne instytucje otoczenia biznesu na wyciągnięcie ręki – parkujemy w subregionach i wyspecjalizowanych jednostkach – 24 lutego 2021 r. (prezentacje z wydarzenia)

Cykl spotkań tematycznych jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod adresem: https://forms.gle/RW23NeVGHqP2CGhq8

Ostatni raport przygotowany przez Fundację Prospekt na temat efektywnych instytucji otoczenia biznesu (IOB) ukazał, że aż 40% przedsiębiorstw nie wie czym są i czym zajmują się IOB, a połowa ankietowanych nie potrafi też podać nazwy IOB działającej w jego regionie. W związku z tym na spotkaniach poznamy instytucje funkcjonujące w naszym regionie oraz ich ofertę. Ten cykl spotkań to okazja do obopólnego zapoznania się – szansa na prezentacje dla IOB oraz okazja dla firm, aby w końcu przekonać się do współpracy z tymi podmiotami.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji możemy udzielić Ci pod numerem telefonu 58 32 68 300 lub adresem e-mail drg@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski
Departament Rozwoju Gospodarczego
ul. Jana Augustyńskiego 2
80-819 Gdańsk