Prezentacje z wydarzeń

Zakończył się etap składania wniosków o dofinansowanie w II edycji Funduszu Grantowego FIR

$image_alt

W dniach 11.09. – 19.10.2015 r. odbył się pierwszy etap w II edycji Funduszu Inicjowania Rozwoju.

Zakończył się etap składania wniosków o dofinansowanie

w II edycji Funduszu Grantowego FIR

 

W dniach 11.09. – 19.10.2015 r. odbył się pierwszy etap w II edycji Funduszu Inicjowania Rozwoju.

Każdy kto miał ciekawy pomysł na zmianę w swoim najbliższym otoczeniu mógł zgłosić swój projekt i powalczyć o dofinansowanie w postaci grantu FIR.

Tegoroczna, łączna pula środków przeznaczona na ten konkurs to 100.000 PLN. Na realizację zgłoszonych pomysłów, partnerstwa międzysektorowe mogą uzyskać granty o wartości nawet 25 000 zł!

Dzięki zaangażowaniu Grupy LOTOS S.A. – Partnera Generalnego Funduszu oraz Polpharma S.A. – Partnera Funduszu, dofinansowane zostaną nowatorskie przedsięwzięcia międzysektorowe, służące rozwojowi lokalnych społeczności i odczuwalnie poprawiające jakość życia mieszkańców na Pomorzu.

Fundusz Inicjowania Rozwoju to inicjatywa społeczna w każdym calu i to projekt wyjątkowy w skali kraju. Celem Funduszu jest zwiększenie potencjału rozwojowego Pomorza poprzez budowanie współpracy międzysektorowej. Fundusz zainicjowano po to, aby pomysłowość i innowacyjność różnych środowisk miały szansę wzmacniać potencjał regionu. To pierwszy taki fundusz w Polsce, którego inicjatorem jest partnerstwo międzysektorowe reprezentujące partnerów z całego Regionu.

O Granty FIR mogą ubiegać się wyłącznie partnerstwa międzysektorowe reprezentujące co najmniej: jeden podmiot z sektora pozarządowego, jeden podmiot z sektora publicznego i jeden podmiot z sektora prywatnego. Wnioskodawcą, a jednocześnie liderem partnerstwa musi być przedstawiciel z sektora pozarządowego (NGO). 

 

Więcej informacji:

Koordynator merytoryczny konkursu:
Natalia Siuda
Tel. kom. (+48) 664 899 125
E-mail: koordynator@upfoundation.pl

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Deka - Malijewska
Rzecznik Prasowy i PR
Tel. kom.  (+48) 694 585 947
Email: PR@upfoundation.pl
https://www.facebook.com/upfoundation?fref=ts
http://forumrozwoju.org.pl/

view szablon artykułu