Aktualności

Wizyta przedstawicieli Królestwa Danii na Pomorzu

$image_alt

Doświadczenia województwa pomorskiego związane z poszukiwaniem niekonwencjonalnych złóż węglowodorów były głównym tematem wizyty duńskich przedstawicieli na Pomorzu.

W czwartek, 11 września br., marszałek Mieczysław Struk spotkał się z Ambasadorem Królestwa Danii Steen'em Hommel'em, członkami rządu z Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Klimatu, Energii i Budownictwa oraz z parlamentarzystami Komisji Ochrony Środowiska z Danii pod przewodnictwem pani Lone Loklindt.

Dzień wcześniej delegacja spotkała się w Warszawie z Głównym Geologiem Kraju Sławomirem Brodzińskim. Goście zainteresowani byli m.in. nowymi regulacjami poszukiwań i wydobycia ropy i gazu w Polsce, stanem prac poszukiwawczych oraz aspektami związanymi z ochroną środowiska naturalnego.

W ramach wizyty na Pomorzu goście obejrzeli jeden z odwiertów poszukiwawczych gazu z łupków firmy Lane Energy Poland, Lublewo LEP-1ST1H, gdzie zapoznali się praktyką firmy. Członkowie delegacji spotkali się również z przedstawicielami samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych oraz z mieszkańcami regionu, którzy biorą aktywny udział w projekcie „Razem o Łupkach" w ramach Lokalnych Komitetów Dialogu na terenie województwa pomorskiego.

Tematyka spotkań delegacji duńskiej nie ograniczała się jedynie do węglowodorów ze złóż niekonwencjonalnych. Rozmawiano również na tematy związane z leśnictwem, dziką zwierzyną i parkami narodowymi. We wszystkich tych tematach strona polska mogła podzielić się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami.

Podczas wizyty w naszym województwie Duńczycy spotkali się z przedstawicielami Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku i odwiedzili pomorskie lasy.

 

MMKP

view szablon artykułu

Strony o gazie z łupków

Logo Porozmawiajmy o Łupkach
Logo Gaz i ropa z formacji łupkowych
Logo Państwowego Instytutu Geologicznego, Państwowy Instytut Badawczy
Logo Instytutu Nafty i Gazu
Logo Komisji Europejskiej, Europejska Sieć niekonwencjonalnych technologii ekstrakcji węglowodorów