Prezentacje z wydarzeń

Ruszyła 4 edycja Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju!

Tym razem do do zdobycia granty w wysokości 25 tys złotych i Ty weź udział!

Ruszyła 4 edycja Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju!

Do zdobycia granty w wysokości nawet 25 tysięcy złotych, profesjonalnie przygotowana kampania crowdfundingowa oraz szkolenia.

Masz pomysł na zmianę w swoim otoczeniu? A może działasz w skali całego Województwa Pomorskiego? Zaproś do współpracy lokalny samorząd i zaprzyjaźnioną firmę, opracujcie razem pomysł i zgłoście go w Konkursie. Konkurs trwa tylko do 3 października 2018 roku.

Dzięki zaangażowaniu największych pomorskich firm, w tym Z akładów Farmaceutycznych  POLPHARMA S.A. – Partnera Głównego Funduszu oraz Partnera - LPP S.A. można pozyskać środki, na realizację innowacyjnych przedsięwzięć międzysektorowych, służących rozwojowi lokalnych społeczności i odczuwalnie poprawiających jakość życia mieszkańców województwa pomorskiego.

To już czwarta edycja, jedynego w Województwie Konkursu, który powstał ze wspólnej inicjatywy pomorskich firm, organizacji pozarządowych i samorządu. Dotychczas udało nam się dofinansować 15 projektów na łączną kwotę ponad 335 000 zł. Wśród nich są takie inicjatywy jak: Browar Spółdzielczy z Pucka, Sklep Charytatywny LUK LUK z Sopotu, Boisko w miejscowości Złe Mięso. Tczewscy Kurierzy Rowerowi, czy Bar Centrala w Gdańsku.

O Granty FIR mogą ubiegać się partnerstwa międzysektorowe, których liderem jest pomorska organizacja pozarządowa lub przedsiębiorstwo społeczne, działająca wspólnie z przedstawicielem biznesu i samorządu lokalnego na rzecz zmiany społeczno-gospodarczej w środowisku lokalnym bądź w skali całego Województwa.
W szczególności wspierane będą inicjatywy, które:

  1. wspierają rozwój przedsiębiorczości społecznej,
  2. wpływają na rzeczywiste rozwiązanie problemu lub wyzwania społecznego danego środowiska lokalnego,
  3. przyczyniają się do zwiększenia zatrudnienia,
  4. stanowią innowację społeczną,
  5. wspierają zrównoważony rozwój w obszarze ekologii, klimatu i środowiska nturalnego.

Poszukiwane są przedsięwzięcia ambitne, innowacyjne, prowadzące do trwałej pozytywnej zmiany, poprzez długoterminowe, wymierne efekty. Poza możliwością otrzymania grantu, startując w Konkursie uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń z prezentacji publicznych i crowdfundingu, wsparcia merytorycznego oraz tworzenia kampanii crowdfundingowych pod okiem ekspertów. Zainteresowanych udziałem w Konkursie Grantowym Fundusz Inicjowania Rozwoju zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienia krótkiego formularza online. Jest to pierwszy etap Konkursu. Najlepsze inicjatywy zostaną zaproszone
do kolejnego etapu.

Dokumentacja Konkursu oraz link do formularza znajdują się na stronie:
www.forumrozwoju.org.pl 


Wszelkie pytania prosimy kierować do Operatora Funduszu:
Fundacja Inicjowania Rozwoju „UP Foundation",
koordynator@upfoundation.pl, tel.: 664 899 125

view szablon artykułu