Aktualności

Pomorskie na Shale Gas World Europe 2014

$image_alt

W dniach 24-26 listopada Województwo Pomorskie wzięło udział w konferencji i towarzyszących jej targach pn. Shale Gas World Europe 2014 na EXPO XXI w Warszawie

Województwo Pomorskie, z uwagi na dużą aktywność poszukiwawczą sektora ropy i gazu w regionie, zostało zaproszone do nieodpłatnego udziału w jednej z największych konferencji tego typu w Polsce i w Europie. Samorząd Województwa Pomorskiego wraz ze Stowarzyszeniem „Pomorskie w Unii Europejskiej" przygotował stoisko promocyjne w ramach projektu „Zielona Europa – zróbmy to razem", współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Podczas targów zaprezentowano m.in. działania i inicjatywy podejmowane w regionie w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, zachęcając odwiedzających targi do zapoznania się z ofertą regionu w zakresie możliwości prowadzenia zrównoważonych inwestycji, atrakcji turystycznych i kulturalnych, w tym kulinarnych. Poza materiałami informacyjnymi, stoisko zachęcało uczestników drobnymi przekąskami, na które składały się m.in. tradycyjne produkty regionalne Pomorza. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem międzynarodowych zwiedzających, którzy chętnie nawiązywali rozmowę i wypytywali o województwo obecnego tam rotmistrza chorągwi husarskiej, a w drugim dniu także rycerza krzyżackiego, promującego Muzeum Zamkowe w Malborku. Odwiedził nas także Główny Geolog Kraju Sławomir Brodziński, jeden z prelegentów konferencji.

view szablon artykułu

Strony o gazie z łupków

Logo Porozmawiajmy o Łupkach
Logo Gaz i ropa z formacji łupkowych
Logo Państwowego Instytutu Geologicznego, Państwowy Instytut Badawczy
Logo Instytutu Nafty i Gazu
Logo Komisji Europejskiej, Europejska Sieć niekonwencjonalnych technologii ekstrakcji węglowodorów