Strona Departamentu Rozwoju Gospodarczego

Aktualności


Za nami 15 przystanków na trasie Pomorska Podróż - Kierunek Innowacje!

Pomimo czasów związanych z pandemią oraz licznych ograniczeń unijny projekt Smart Progress nie zwalnia!

Wejdź do nowej branży z Woman Update

Badania pokazują, że głównie kobiety (61%) pracują w sektorach, które najbardziej ucierpiały w wyniku wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią i w znacznie większym stopniu niż mężczyźni, odczuły zmniejszenie wynagrodzeń. Dodatkowo zaledwie 19% kobiet jest zadowolonych ze swojej sytuacji zawodowej, 29% boi się zmiany pracy, a 23% wskazuje brak wiary w siebie jako główną przeszkodę stojącą na drodze do poprawy swojej sytuacji zawodowej. Tegoroczna kampania Woman Update jest odpowiedzią na te wyzwania. Jej celem jest dodanie kobietom odwagi i pewności siebie do wyjścia poza dotychczasowe ramy, zachęcanie ich do zdobywania kompetencji cyfrowych oraz wejścia do IT - branży, która ma szansę zapewnić im lepszą i stabilniejszą przyszłość zawodową.

Webinar Baskijski Klaster Energii

Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki na Bałtyku wspólnie z Baskijskim Klastrem Energii zaprasza na webinar, który odbędzie się 22 czerwca 2021 o godz. 9.00

Konsultacje społeczne projektu RPS w zakresie gospodarki, rynku pracy, oferty turystycznej i czasu wolnego w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko

Zarząd Województwa Pomorskiego w ramach prowadzonej procedury strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie gospodarki, rynku pracy, oferty turystycznej i czasu wolnego ogłasza:

Logistyczne oszczędzanie. Zostań tropicielem marnotrawstwa w swoim miejscu pracy. Już 16 czerwca w ramach 3. Cyklu Pomorskiej Podróży !

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?".

Konsultacje publiczne programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027 w dniach 1-22 czerwca

Zapraszamy do udziału w konsultacjach publicznych Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027. Konsultacje trwają od 1 do 22 czerwca 2021 r.

Nadmorskie samorządy apelują do premiera Morawieckiego w sprawie portu we Władysławowie

Bez portu we Władysławowie nie będzie energetyki wiatrowej na Bałtyku. Port ten, obok Łeby i Ustki, jest najbardziej dogodnym miejscem serwisowym dla takich inwestycji. Niestety, w przesłanej do Komisji Europejskiej wersji Krajowego Planu Odbudowy nie zostały zapisane żadne plany rozwoju portu we Władysławowie. Zaskoczenie jest tym większe, że na Bałtyku Południowym prężnie rozwija się morska energetyka wiatrowa i już niedługo mogą powstać pierwsze farmy.

Kampania promocyjna programu H2020 w woj.pomorskim #PomorskiHoryzont

#Pomorski Horyzont to kampania Województwa Pomorskiego ukazująca efekty projektów zrealizowanych w latach 2014-2020 z programu Horyzont 2020.

Łańcuch dostaw odporny na kryzys – jak zapewnić ciągłość procesu zakupowego? Już 9 czerwca w ramach 3. Cyklu Pomorskiej Podróży !

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?"

Konkurs o Polsko - Niemiecką Nagrodę Gospodarczą otwarty!

Organizatorem konkursu jest Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK) w Warszawie.


Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu. Już 27 maja w ramach 3. Cyklu Pomorskiej Podróży !

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?" realizowanych m.in. przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Rozpoczynamy kampanię promocyjną programu H2020 w woj. pomorskim #Pomorski Horyzont

#Pomorski Horyzont to kampania Województwa Pomorskiego ukazująca efekty projektów zrealizowanych w latach 2014-2020 z programu Horyzont 2020.

Konkurs na projekty badawcze z udziałem naukowców z Białorusi 'Solidarni z naukowcami'

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłasza nowy konkurs „Solidarni z naukowcami", realizowany we współpracy z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA). To ważna inicjatywa wspierająca projekty badawcze z udziałem naukowców z Białorusi.

1 czerwca startuje nabór wniosków o dofinansowanie do programu „Nowa Energia”

1 czerwca br. rusza nabór wniosków o dofinansowanie wdrożenia innowacji w obszarze plusenergetycznych budynków w ramach programu „Nowa Energia" - poinformował w środę NFOŚiGW. Na innowacyjne projekty w tej dziedzinie czeka 250 mln zł.

Pomorski wkład w Nowy Europejski Bauhaus i ekologiczno-kulturową transformację - 25 maja online

Jest to 12. spotkanie z cyklu „Unijni eksperci dla Pomorza", dedykowane członkom Stowarzyszenia i organizowane wirtualnie ze względu na brak możliwości odbycia wizyt studyjnych.

Granty Unijne dla MSP na relokację pracowników – konkurs rusza już 24 maja Pomorskie zaprasza specjalistów kluczowych branż

Przedsiębiorcy z sektora technologii offshore, portowo-logistycznej, IT oraz technologii medycznej w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia, mogą ubiegać się o granty relokacyjne dla nowozatrudnionych pracowników. W ramach wsparcia, specjaliści przenoszący się na stałe do województwa pomorskiego otrzymają fundusze na pokrycie niezbędnych wydatków związanych z przeprowadzką. Wnioski można składać już od 24 maja a wartość stypendium dla jednego pracownika to 10 tysięcy złotych.

VUCA – zarządzanie i skuteczność w czasach zmienności. Już 20 maja w ramach 3. Cyklu Pomorskiej Podróży !

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?" realizowanych przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Benchmarking klastrów 2020 – potencjał klastrów w Polsce i współpraca polsko-norweska

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Innovation Norway serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w dwudniowym cyklu wydarzeń on-line dedykowanym polskim i norweskim klastrom.