Wydawca treści

Innowacyjny Recykling - czyli 90 mln zł wsparcia dla nowatorskich sposobów ponownego wykorzystania odpadów

Zapowiadany w marcu 2016 r. program dofinansowania innowacyjnych technologii recyklingu właśnie został ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Celem programu jest rozwój innowacyjnych technologii recyklingu w wybranych branżach gospodarki (metale nieżelazne, materiały budowlane, ceramika, kruszywa, wyroby drewniane). Będzie on realizowany w ramach I Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Pula dla nowych inicjatyw w latach 2016-2020 wynosi 625 mln zł, a ubiegać się o nią mogą wszystkie podmioty gospodarcze działające w obrębie sektora. O dofinansowanie mogą ubiegać się firmy, które wprowadzają innowacje do technologii odzysku i zagospodarowania odpadów, i mogą dostać nawet 18 mln zł na jeden projekt.

Dofinansowanie w ramach programu „Innowacyjny Recykling" udzielane będzie przedsiębiorcom lub konsorcjom przedsiębiorstw, obejmując badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe. Projekt musi dotyczyć jednego z ponad pięćdziesięciu tematów wymienionych w zakresie tematycznym konkursu.

Wnioski o dofinansowanie można składać od 28 lutego do 21 kwietnia 2017 r. „Innowacyjny Recykling" to jeden z dziewięciu programów sektorowych, jakie ogłaszane są przeprowadzone przez NCBR w 2017 r. Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie NCBR.

 

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

Źródło: http://portalkomunalny.pl/90-mln-zl-na-innowacje-w-recyklingu-353818/

view szablon artykułu