Prezentacje z wydarzeń

3 miliardy zł do pozyskania w ramach programu #StartInPoland

$image_alt

Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Radą ds. Innowacyjności opracowało program #StartInPoland, który zakłada zainwestowanie prawie 3 miliardów złotych w rozwój start-upów w Polsce. Firmy otrzymają pomoc nie tylko w uruchomieniu działalności, ale również w rozwoju oraz ekspansji międzynarodowej.

Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Radą ds. Innowacyjności opracowało program #StartInPoland, który zakłada zainwestowanie prawie 3 miliardów złotych w rozwój start-upów w Polsce. Firmy otrzymają pomoc nie tylko w uruchomieniu działalności, ale również w rozwoju oraz ekspansji międzynarodowej. To największy tego rodzaju program w Europie Środkowo-Wschodniej, adresowany również do podmiotów zagranicznych.

Już teraz uruchomiono komponent Start In Poland, ogłoszono konkurs na program akceleracyjny Scale UP. To pierwszy jako pilotażowy konkurs realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Posłuży on opracowaniu i przeprowadzeniu programów akceleracyjnych, w których start-upy – nowe spółki technologiczne – będą mogły rozwijać się we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami. Start-upy przejdą autorski program stworzony w partnerstwie korporacji z doświadczonymi akceleratorami, dzięki któremu uzyskają nie tylko wsparcie finansowe, ale też dostęp do wysokiej klasy mentorów, zasobów, kompetencji, infrastruktury, nowych klientów i rynków zbytu. Budżet pilotażowego konkursu to 35 mln zł. Konkurs potrwa od 15 lipca do 15 września 2016.

Dokumentacja do ScaleUP dostępna jest pod adresem: http://poir.parp.gov.pl/dokumentacja/dokumentacja-do-scaleup

Szczegóły dot. programu #StartInPoland znajdą Państwo pod adresem: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/rusza-program-startinpoland-pakiet-instrumentow-dla-innowacyjnych-firm.html

view szablon artykułu