Wydawca treści

13 września Polski Dzień na Światowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie

$image_alt

Kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających międzynarodowe targi w Mediolanie 13 września, wzięło udział w Dniu Polskim na EXPO. Jako jedno z województw z sukcesem wypełniliśmy przestrzeń Polskiego pawilonu w trakcie regionalnego tygodnia w dniach 1-7 czerwca. Dlatego też na obchodach , nie mogło również zabraknąć pomorskiej reprezentacji.

Kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających międzynarodowe targi w Mediolanie 13 września, wzięło udział w Dniu Polskim na EXPO. Jako jedno z województw z sukcesem wypełniliśmy przestrzeń Polskiego pawilonu w trakcie regionalnego tygodnia w dniach 1-7 czerwca. Dlatego też na obchodach , nie mogło również zabraknąć pomorskiej reprezentacji. 

Dzień Polski rozpoczęła oficjalna ceremonia podniesienia  flagi polskiej przy EXPO Media Center.. W wydarzeniu uczestniczyła delegacja rządowa i samorządowa z Polski oraz liczna reprezentacja Polonii zamieszkałej we Włoszech. Rząd Polski reprezentował Wice Premier Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński natomiast rząd włoski reprezentował Minister Środowiska i Ochrony Zasobów Morskich Gian Luca Galletti. Minister Piechociński podziękował Włochom za ich wsparcie w okresie transformacji  i zrealizowane do tej pory inwestycje w Polsce a także za życzliwe wsparcie społeczne okazywane Polakom przez Włochów. Wymieniając liczne pozytywne przykłady współpracy politycznej i gospodarczej pomiędzy naszymi krajami Minister Piechociński zwrócił uwagę na życzliwe przyjęcie licznej Polonii zamieszkałej na terenie Włoch. Część oficjalna zakończyła uroczysta defilada delegacji do pawilonu Polskiego, gdzie Minister Piechociński inaugurował wystawę „Stół Polski" prezentująca najlepsze produkty polskiego wzornictwa, związane z kulturą stołu i jedzenia..Obchodom towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Wojska Polskiego Garnizonu Warszawa. W ramach polskiego dnia na EXPO na terenie Audytorium mediolańskiego zorganizowano koncert chopinowski w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Kasprzyka i z udziałem pianisty Andrzeja Wiercińskiego. 

Obchody zakończyły się 14 września Forum biznesowym „Polska – nowe możliwości biznesowe dla włoskich przedsiębiorców", którego gościem był wicepremier Janusz Piechociński - Dzisiejsze obchody oraz udział Polski w EXPO to doskonała okazja do tego, aby umacniać wizerunek Polski jako nowoczesnego kraju i sprawdzonego partnera gospodarczego – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas inauguracji obchodów. Zaznaczył również, że: "Pokazujemy Polskę jako aktywnego i wartościowego członka UE, nowoczesne, choć szanujące swe tradycje państwo, o stabilnej i wciąż rozwijającej się gospodarce". W spotkaniu z przedsiębiorcami przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości  zaprezentowali korzyści dla potencjalnych inwestorów zagranicznych we Włoszech. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele włoskich inwestorów już obecnych na rynku polskim , w tym m.in. Ferrero, Unicredit, Mapei, Salini Impregilo, których zadowolenia z obecności i pracy w Polsce było doskonałym świadectwem pozytywnego środowiska inwestycyjnego w naszym kraju.

Polski pawilon odwiedziło już milion gości. Bilans czterech miesięcy Wystawy przerósł początkowe założenia i oczekiwania organizatorów. Co bezpośrednio przekłada się na sukces promocyjny naszego kraju i poszczególnych regionów.

 

view szablon artykułu