Strona Departamentu Rozwoju Gospodarczego

Aktualności

Pomorskie Dni Energii, Energetyczni Bohaterowie 22-23 kwietnia

Razem z naszym bohaterem Ozikiem urtatujmy świat! Zmierzmy się z siłą wiatru, zajrzyjmy w głąb ziemi i zachwyćmy się energią pochodzącą ze słońca i wnętrza naszej planety!

Poznaj trendy w branży morskiej! porozmawiajmy 25 kwietnia

Zapraszamy na spotkanie tematyczne dedykowane Inteligentnej Specjalizacji Pomorza - Technologie offshore i portowo-logistyczne. Spotkanie składa się z dwóch bloków tematycznych, które poprowadzą światowi i krajowi eksperci. Podczas spotkania będą mieli Państwo okazję zadać pytania ekspertom m.in. w zakresie globalnych trendów dla branży morskiej oraz możliwości wykorzystania niekomercyjnych źródeł wsparcia.

V Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE Gdańsk 2017 | 25-26 kwietnia

Zapraszamy do udziału w V jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE Gdańsk 2017, który odbędzie się 25-26 kwietnia 2017 roku w Gdańsku w Europejskim Centrum Solidarności. Temat przewodni tegorocznej edycji Szczytu brzmi "Energetyka dla gospodarki - gospodarka dla energetyki". Udział w Szczycie jest bezpłatny.

Konkursy „Pomorskie projekty badawczo-rozwojowe” i „Pomorskie wdrożenia” - zbliża się koniec naboru

Jednostki sektora B+R (Badania i Rozwój) z terenu województwa pomorskiego współpracujące z przedsiębiorcami/jst w fazie wdrożenia projektu DO DZIEŁA!

Chcemy jeszcze lepiej gospodarować ciepłem i energią? Bierzmy przykład ze Szwedów

Szwecja cały czas jest w czołówce krajów o najniższej emisji dwutlenku węgla. Tam ekologiczne rozwiązania się sprawdziły, możemy skorzystać z nich i u nas. Modernizacja i rozbudowa sieci ciepłowniczych to jeden z priorytetów samorządu województwa pomorskiego.