Strona Departamentu Rozwoju Gospodarczego

Aktualności

90 milionów złotych na rozwój przedsiębiorczości w województwie pomorskim

21 marca br. Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił przetarg nieograniczony dla instytucji finansowych na uruchomienie produktów finansowych z udziałem środków unijnych i budżetu państwa: „Mikropożyczka" i „Pożyczka Rozwojowa".

Już 16 lutego sympozjum pn.: „Zasoby Morza Bałtyckiego potencjałem dla biotechnologii”

Uniwersytet Gdański zaprasza do dyskusji o biotechnologicznym potencjale Morza Bałtyckiego oraz do wymiany wiedzy, opinii i nawiązania współpracy w ramach międzynarodowego projektu – Baltic Blue Biotechnology ALLIANCE.

Bezpłatne warsztaty dla najbardziej ambitnych naukowców i innowatorów w kraju już 23-24 lutego w Gdańsku

Dwudniowe, bezpłatne warsztaty alfa SCHOOL dla naukowców i twórców projektów B+R pomogą Wam przygotować się do kontaktu z inwestorami, poznać m.in. zagadnienia związane z dyfuzją innowacji, czy sposoby budowania modelu biznesowego dla swojego projektu naukowego.

Innowacyjny Recykling - czyli 90 mln zł wsparcia dla nowatorskich sposobów ponownego wykorzystania odpadów

Zapowiadany w marcu 2016 r. program dofinansowania innowacyjnych technologii recyklingu właśnie został ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Bezpłatne szkolenia i warsztaty poświęcone tematyce środków unijnych

Szukasz odpowiedzi na pytania: Czym są inteligentne specjalizacje? Dlaczego warto obecnie stawiać na innowacje? Jak wypełnić wniosek?Na te i inne pytania uzyskasz odpowiedzi na warsztatach prowadzonych do października 2017 roku i dedykowanych dla wszystkich przedsiębiorców – mikro, małych, średnich i dużych firm z całej Polski. Planuje się, że łącznie zostanie przeszkolonych 2 tys. osób.